Staré príbehy evanjelického cintorína vďaka úspešnému projektu EGJAK-u ožívajú už štvrtý rok. Tento ročník sa pod názvom TA JAK ! (Tomáš Akvinský a Jan Amos Komenský) nesie v duchu ekumény, a preto sme sa radi stali jeho spoluorganizátormi. V spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach mali študenti oboch gymnázií jedinečnú možnosť študovať vzácne historické pramene, v ktorých sa dozvedeli viac o živote vybraných evanjelických a katolíckych kňazov. Súčasťou programu bolo aj vzájomné spoznávanie sa prostredníctvom prehliadok zaujímavých miest našich cirkví. Jeho vyvrcholením bude piatkové dopoludnie strávené priamo na evanjelickom cintoríne. Nevynecháme krátku brigádu v podobe čistenie cintorína, no hlavne sa dozvieme o pohnutej histórii tejto vzácnej pamiatky, o osudoch jeho „obyvateľov“ či o patrónoch našich škôl. Na tejto krásnej akcii sa podieľa aj Krajský pamiatkový úrad či rôzne médiá, no jej súčasťou sa môžete stať aj vy! Vidíme sa 20. 9. na Žriedlovej ulici v areáli evanjelického cintorína.
,,Robím to, čo ma napĺňa, a to ma posúva vpred.“
Zuzana Paňková (19) sa už od šiestich rokov venuje slalomu na divokej vode. Okrem toho, že je juniorskou majsterkou Európy (2021), juniorskou majsterkou sveta (2022) a vicemajsterkou sveta (2022), si nedávno splnila sen o účasti na olympiáde. O tom, ako sa dá skĺbiť štúdium a šport, i o tom, aký bol Paríž 2024, sa dočítate v tomto rozhovore.
Začnime zľahka. Ako sa máš, Zuzka?
Srším radosťou, lebo som akurát zmaturovala, úspešne, takže sa cítim veľmi dobre.
Aká teda bola maturita?
Maturita je naozaj veľký strašiak, mala som aj ťažké chvíle, ale keď nevieš, profesori ti pomôžu a najhoršie, čo môžeš urobiť, je byť ticho. Zvládla som to, som rada, viac som sa toho bála, ako som sa mala. (úsmev)
Z toho si určite vezmeme príklad. Ty si 4 roky balansovala medzi tým, že si športovkyňa, úspešná už v takom nízkom veku, a zároveň študuješ. Aký je tvoj recept, ako sa to dá vyvážiť?
Vedela som to vyvážiť vďaka tomu, že som robila niečo, čo ma napĺňalo a bavilo, to mi dávalo takú energiu do učenia. Aby som mohla robiť to, čo ma baví, musím byť dobrá žiačka. Ak budem dobrá žiačka, budem dobrá športovkyňa, lebo tie princípy ťažkého tréningu - robiť niečo, aj keď sa ti nechce, som z tréningov presunula do školy. Takže v tom je ten balans. To odporúčam aj tým, čo majú len školu – nájsť si niečo, čo ich napĺňa, a potom tá škola pôjde s tým.
Tebe sa podaril nesmierny úspech. Stala si sa našou najmladšou reprezentantkou na olympiáde a potom si sa dozvedela, že si aj vlajkonosičkou spolu so svojím kolegom Jakubom Grigarom. Aké pocity si ohľadom toho cítila, najmä v momente, keď si držala vlajku?
Tak áno, byť najmladšou členkou reprezentácie nie je jednoduché. Od mladého sa veľa nečaká, ale ja sa považujem za športovkyňu, ktorá patrí do top 10. Áno, som mladá, ale chcem podávať dobré výkony. A to, že ma vybrali za vlajkonosičku, bol môj splnený sen. Od mala som si spievala tú Coca-Cola pesničku ,,When I get older, I will be stronger“ a prestavovala si, ako budem mávať vlajkou práve na olympiáde a splnilo sa mi to. Navyše s takým skvelým človekom, ako je Kubo Grigar. Takže bolo to úžasné, aj keď počasie veľmi nevyšlo, no bolo to nezabudnuteľné. Hoci človeku bola zima, bolo mokro... Vlajka bola dosť ťažká, viali sme ňou 40 minút. Kubo síce viac než ja, ja som sa mohla skryť do podpalubia, keď pršalo (úsmev). Trubka bola z plastu, šmýkala sa a vtedy som musela mávať o to viac. Ten pocit bol neskutočný, mala som možnosť s ňou viať spolu s Kubom práve, keď to snímali kamery. Nasávala som atmosféru, v duchu si spievala tú pesničku, lebo to je raz za život.
Takže zmes národnej hrdosti a silového tréningu. Počas šampionátu športovci bývajú v olympijskej dedine. Vedela by si nám priblížiť, ako to tam vyzeralo a ako vyzeral tvoj bežný deň v nej?
Ja som mala to šťastie, že som bývala v hlavnej olympijskej dedine, lebo ich bolo viac. Jedna bola na Tahiti (dejisko súťaže surfistov, pozn. red.), kde športovci bývali na veľkej lodi. Potom bolo viacero takých menších, satelitných, ako napríklad v Chateraux, kde boli strelci. Bola neskutočne obrovská, celkovo za celú olympiádu tam bývalo 10 000 športovcov, naraz okolo 6–7 tisíc. Tá atmosféra a vedomie, že každý jeden človek, ktorý tam bol, neskutočne pracoval na tom, aby sa dostal na olympiádu, mi pomohlo. Ja som bol dosť nervózna, lebo to, o čom som snívala, sa dialo. Ale potom som si uvedomila, že každý športovec okolo mňa prežíva to isté, že chce podať tie najlepšie výkony... A byť s menami ako Simone Biles (americká gymnastka), Tom Daley (britský skokan do vody) a inými svetovými športovcami bolo neskutočné a veľmi ma to motivovalo pracovať na sebe. Keď som sa išla napr. o piatej ráno rozvalcovať do posilňovne, lebo som mala skorý tréning, tak niekto už 40 minút bežal na páse. Jednoducho, keď si zbieral posledné zvyšky motivácie, to bolo to miesto, kde si ju našiel. Strava bola skvelá, ubytovanie tiež, moderne vybavená posilňovňa. K dispozícii bol aj lekár na zdravotnú prehliadku či kaderníctvo. Malé mestečko tých najlepších športovcov na svete.
Kanál, na ktorom si súťažila, sa nachádzal cca hodinu cesty od Paríža. Aké boli jeho špecifiká, výnimočnosti?
V našom športe je každá trať výnimočná, má svoje špecifické prvky a týmto kanálom tečie obrovské množstvo vody, až 13 kubíkov, čo je na moderné trate pomerne dosť. Sila vody bola ohromná, pri niektorých prejazdoch cez valce bolo potrebné dosť zabrať, na iných úsekoch si mohol loď rozbehnúť a niekde ju bolo potrebné riadiť. Takže by som ho zaradila medzi kondične náročné trate, možno aj pre jeho dĺžku. Nemá tie najťažšie, najnáročnejšie prvky, tí najlepší by ich mali ovládať. Ruky som po jazde mala veľmi unavené, je to asi tretí najťažší kanál, ktorý som jazdila.
A v porovnaní so slovenskými kanálmi?
Tak na Slovensku máme klasický kanál v Liptovskom Mikuláši, ktorý bol modelovaný podľa rieky, ale v súčasnosti to už nie je bežné, jazdí sa na umelých prekážkach. A tie isté umelé prekážky, aké boli v Paríži, máme v Bratislave, ale tam je úplne iný spád, iná rýchlosť vody. Takže možno tvorili tie isté vlny, ale v našom športe je najdôležitejšie trénovať priamo na športovisku, čo sa nám podarilo. V podstate si to nevieš natrénovať iba na domácich kanáloch.
Na to, aby si podala čo najlepší výkon, sa musíš nesmierne koncentrovať. Máš nejaké svoje osvedčené tipy, nejaký ,,sústreďovací“ rituál?
Mám rôzne techniky vďaka svojmu mentálnemu koučovi, s ktorým pracujem už 5 rokov. Dôležité je uvedomiť si, že ak nefunguje hlava, môžeš mať natrénované, koľko chceš, môžeš mať najlepšiu fyzičku, ale dobrý výkon nepodáš. Treba teda pracovať s tým mentálnym nastavením, či už sa rozprávať so sebou – nehanbiť sa a hovoriť si ,,Ty to dáš, je to dobré“. Vnímať svoje myšlienky, ale nezaoberať sa nimi, nechať ich odísť. Podľa mňa je najlepšou vecou na upokojenie náš dych. Čím dlhšie vydychuješ, tým viac sa upokojíš, a keď sa dlhšie nadychuješ, nabudíš sa. Využívam aj meditáciu či rôzne vizualizácie – predstavujem si, že už som v cieli, mám jazdu za sebou. Čiže keď idem trať naostro, v hlave som ju prešla už tridsaťkrát. Pred každými pretekmi robím to isté, takže hoci každé preteky sú iné, moje telo má pocit, že už to zvládlo.
A pomáha ti to aj v reálnom živote, v nejakých stresových situáciách...
Neskutočne, ja som bola najväčší stresman z celej triedy, triasli sa mi ruky, keď som mala prezentovať nejaký projekt pred spolužiakmi. A keď som začala štartovať na svetových pohároch, bolo jednoduchšie zvládnuť prezentácie. Nebolo to preto, lebo tam bolo päťtisíc divákov a v triede menej, ale naučila som sa veriť v seba, v svoje schopnosti. Uvedomila som si, aká je dôležitá príprava. Ja svoje sebavedomie staviam práve na príprave – mám prečo si veriť, keď som sa sem dostala. A ak príde nejaká stresová situácia – no, zaslúžila si si, ty si sa nominovala, tak to teraz musíš zvládnuť (úsmev).
Tak mi napadá, akú úlohu hrajú diváci pri výkone športovca? Je možno ťažšie sa koncentrovať?
Počas jazdy na to úplne zabudneš, sústredíš sa na to, čo a ako máš urobiť. Ideálne sa dostaneš do stavu flow – robíš všetko automaticky a len sa, akoby z diaľky, dívaš na svoje telo. Ale, samozrejme, sa môže stať, že ťa diváci rozhodia, ale najdôležitejšia je tá príprava pred. Byť hodinu a pol pred štartom na športovisku, vidieť tam dvanásťtisíc divákov, vtedy môže byť ťažké sústrediť sa iba na seba. Mňa osobne to naburcovalo, že toľko ľudí sa prišlo pozrieť aj na mňa, najradšej by som sa iba kochala pohľadom na tribúnu, ale ja som tu prišla súťažiť.
Aká bola atmosféra medzi pretekármi, či už v našej reprezentácii, alebo medzi tými najlepšími zo sveta?
Neskutočná. V našom športe, teraz hovorím o slalome, ide každý sám za seba a porovnávajú sa iba časy. Každý chce vyhrať, ale nechce druhého poraziť. Aspoň ja to tak vnímam. Držíme si navzájom palce a chceme, aby sa každej išlo dobre. Či sme si pozerali trať alebo sme trénovali, boli to úžasné chvíle byť s tými najlepšími. Najradšej by som sa iba pozerala, ale aj ja som prišla na tréning (úsmev). Máme úžasný tím, či je to Kubo Grigar, Eliška Mintálová, alebo Matej Beňuš, sú to úžasní ľudia. Navzájom sme si fandili až tak, že my športovci alebo naši tréneri sme mali problém hovoriť, lebo sme si vykričali hlasivky. To je aj to, čo sa mi páči na našom športe, tá čistota, že si prajeme.
Aké je to, súťažiť so svojimi detskými idolmi?
Nebola to prvá príležitosť, keď som sa s nimi stretla, jazdím v seniorkách už 4 roky. V ten prvý rok som si ani nemyslela, že s nimi môžem súťažiť, nechcela som ich poraziť. Na prvých majstrovstvách Európy som pár z nich aj porazila v kvalifikácii. Premýšľala som, či tam patrím. Ale úprimne, za väčšinou zo svojich idolov som stále nešla, jazdím s nimi 4 roky, ale nejako som sa neodhodlala im poďakovať za to, že oni ma motivovali a aj vďaka nim som tam, kde som. V K1 by som povedala, že patrím zhruba do top 15, v C1 do top 10. Je to neuveriteľné, keď na autogramiádach prídem na to, že aj ja som niečí idol, nemôžem tomu uveriť.
Myslím si, že si to zaslúžiš, Zuzka. Na olympiáde si súťažila v kategórii C1. Do finále si sa kvalifikovala z deviatej priečky a napokon si obsadila nádherné 4. miesto. Ako si vnímala svoju finálovú jazdu vtedy a ako ju vnímaš s odstupom teraz?
Keď dáme bokom to štvrté miesto – lebo keď ľuďom povieš, že si obsadil štvrté miesto, povedia si, že to mohlo byť aj tretie – a áno, bolo to kúsok od medaily. No ja viem, že som viac dať nemohla. Tá jazda mala neskutočnú kvalitu a ja vždy idem po výkone. Dobrý výkon = dobrý výsledok. Urobila som dve maličké chybičky a možno by to stačilo, ale keby, keby... Keď už používame to keby, musíme ho dať k všetkým športovcom. Môj výkon bol veľmi dobrý, no boli aj také športovkyne, ktoré viac pokazili jazdu. Takže tak, ako som skončila štvrtá, som mohla byť aj šiesta a možno by som mohla byť aj tretia, ale taký je šport. Každý športovec by vo svoj ideálny deň predviedol ideálnu jazdu. Ale deje sa to tu a teraz a v tej chvíli som podala najlepší výkon, na ktorý som pyšná, som s ním spokojná. S odstupom času sa môj názor nemení. Po finálovej jazde som cítila aj trochu smútok, lebo to bolo kúsok od medaily. Bolo to kúsok od medaily, máš byť na čo hrdá! Takže v tom sa zmenil môj postoj.
Súťažila si aj v kajak krose, čo je pomerne nová disciplína. Ako sa ti súťažilo?
Áno, je to novinka, bol prvý raz predstavený na tejto olympiáde. Ja som ho začala trénovať až v roku 2021, hoci vznikol v roku 2018. A ako každý nový šport sa intenzívne vyvíjal, v olympijský rok väčšina športovcov ani nemala lode. Každá mala mať špeciálnu farbu, výrobcovia nevedeli, ako to vyrobiť. Takže sme museli prekonať veľa prekážok a stále je to náročné na trénovanie. Na tréning je potrebných viac lodí, dobré podmienky. Krajiny ako Veľká Británia, Francúzsko alebo Švajčiarsko už vedia, ako na to, ale my... Ale nie je to iba v tom, je to odlišné od vodného slalomu. Na slalome sa mi páči to, že môžeš byť malý, útly ako ja a stále mať rovnaké šance ako vyšší, prirodzene silnejší športovec. Ale kajak kros je kontaktný šport, kde váha, výška hrajú veľkú rolu. Takže takticky som ja vždy tá, ktorú sa ostatné športovkyne snažia vyradiť z hry, čomu ja rozumiem, ja by som robila to isté. Uznávam, že tie výsledky neboli najlepšie, ale je to športová hra. Raz ti to vyjde a inokedy nie.
Myslíš si, že to zapadá do športov na divokej vode? Predsa len K1 aj C1 sú o jednotlivcoch a toto je kontaktný šport...
Je to čosi špecifické a ja rozumiem, že ho zaradili do ,,rodiny“. Keď sa chce široká verejnosť pozrieť na vodný slalom, napríklad na finále, nie je vidieť rozdiel medzi prvom a desiatou loďou. Ale kajak kros je jednoduchý na pochopenie, je to čosi nové, zaujímavé. Je to športová hra a tie sú teraz populárnejšie. Je to v podstate úplný opak, vodný slalom je ladnejší, krajší. Aj toto má niečo do seba a možno to pomôže nášmu športu spopularizovať sa, lebo sú na to celkom dobré ohlasy. Verím, že sa táto disciplína bude ďalej vyvíjať, súťaženie bude bezpečnejšie a trénovanie jednoduchšie. Ja však plánujem zostať pri slalome.
Paríž 2024 si určite zapamätáš ako svoju prvú olympiádu. Ktorými 3 slovami by si ho opísala?
Fúúú, náročná otázka. Hm... (chvíľka napätia) Výnimočný, neskutočný, čarovný.
Ako sme už aj spomínali, nedávno si úspešne ukončila štúdium na našom gymnáziu. Ako budeš na GTA spomínať, máš nejaké obľúbené momenty?
Keď sa povie GTA, spomeniem si na to, že ono mi umožnilo ísť za svojím snom, veľmi mi pomohlo. Či učitelia, ktorí mi odpovedali na správy aj v neskoré večerné hodiny alebo boli ústretoví pri dopisovaní písomiek. Zapamätám si ho ako prostredie, ktoré mi pomohlo rásť a dokázať veci, ktoré sa zdali byť nedosiahnuteľné. Spomeniem si, ako mi všetci gratulovali, keď som sa vrátila z nejakej veľkej súťaže. Spolužiaci mi vraveli, že ma počuli v rádiu, no niektorým to liezlo na nervy, že museli kvôli mne pozerať správy (úsmev). Bolo to aj miesto, kde som si mohla oddýchnuť, len tak sa porozprávať s kamarátmi. Úžasná komunita.
Taká tvoja tretia rodina, to je krásne. Vrátila si sa z olympiády, zmaturovala si. Čo ťa čaká najbližšie?
Čaká ma rok bez štúdií, chcem si dať pauzu a pracovať na tých veciach, ktoré mi v mojom športe nejdú. V sezóne 2025 ma čakajú MS v Austrálii, nikdy som tam nebola a veľmi sa tam teším. ME na olympijskom kanáli, takže sa tam opäť vrátim, na čo sa tiež teším. Najbližšie týždne budem oddychovať po maturite a postupne začnem trénovať, lebo som mesiac nebola na vode a bojím sa, ako to bude vyzerať (úsmev).
Na záver – čo by si odkázala gtačkárom, možno ďalším úspešným športovcom, ktorí tak ako ty balansujú medzi športom a školou?
To balansovanie určite nie je jednoduché a veľakrát to nebude 50 na 50, nemôžeš bojovať na dvoch frontoch naraz. Áno, som športovkyňa a ľudia vravia, že som dokázala úžasné veci, ale sú za tým aj zlé známky, zlé tréningy, zlé preteky. Netlačiť na seba, všetko má čas. Až tak to nehrotiť, nechcieť byť stopercentný. Naučiť sa pracovať s tým, že máš len určité množstvo energie a mentálnej kapacity, potrebuješ a zaslúžiš si oddychovať. GTA to veľmi dobre chápe.
Veľmi pekne ti, Zuzka, ďakujem za rozhovor a za celé spoločenstvo nášho gymnázia ti prajem všetko dobré.
Eliška Sabolová, 3.B
Naša žiačka Zuzka Paňková sa ako najmladšia účastníčka (19 ročná) prebojovala do finále C1 vo vodnom slalome. Svoju finálovú jazdu išla výborne a vybojovala pre Slovensko úžasné 4. miesto. Len 1,12 sekundy ju delilo od olympijskej medaily.
Zuzka, aj GTAčko Ti fandilo a držali sme Ti palce.
Blahoželáme Ti ku skvelému výsledku a tešíme sa s Tebou!
V termíne od 1. do 4. júla 2024 sa opäť uskutočnil Letný tábor Letomáš, ktorý privítal 38 detí na nezabudnuteľné štyri dni plné dobrodružstiev a zábavy. Tábor ponúkol pestrý program, ktorý zahŕňal celodenný výlet na Viniansky hrad a k Morskému oku, kde si deti užili prírodu a dobrodružstvo. Nechýbala ani obľúbená táborová opekačka na Aničke, spojená s člnkovaním na rieke Hornád. Okrem toho sa deti zúčastnili na rôznych workshopoch, čakala ich zábavná angličtina, chémia, zdravé pečenie, základy prvej pomoci, hudobné šantenie a ateliér. Táborníci si tiež užili športové hry a tajomné dobrodružstvo s názvom „Dominikovo tajomstvo“.
Tábor Letomáš bol aj tento rok naplnený zážitkami, ktoré prispeli k osobnému rastu detí, ich sebavedomiu a novým priateľstvám. Organizátori odviedli skvelú prácu pri vytváraní programu, ktorý spojil zábavu, vzdelávanie a pohyb v prírode. Deti si odniesli domov nielen krásne spomienky, ale aj nové zručnosti a zážitky, ktoré im určite spríjemnili leto.
Na pôde Gymnázia sv. Tomáša Akvinského sa už tradične koncom školského roka koná School Culture Fest. Festival obyčají a zvyklosti krajín, ktorých jazyky sa na našej škole vyučujú. Ide o slovenčinu, taliančinu, nemčinu, angličtinu, francúzštinu a ruštinu.
Toto podujatie je ideálnou príležitosťou na to, aby sme otvorili brány našej školy nielen pre študentov, ale aj rodinných príslušníkov a širokú verejnosť. Ďalšou pridanou hodnotou tohto festivalu je, že na príprave sa zúčastňujú aj deti Cirkevnej materskej školy bl. Imeldy, ktorá sídli v areáli školy. Súčasťou nášho spoločenstva je aj Kongregácia sestier dominikánok bl. Imeldy, ktoré sú zriaďovateľom obidvoch vzdelávacích inštitúcií. Vďaka vzájomnej spolupráci ponúkame účastníkom festivalu bohatý kultúrny program vo forme divadelných, speváckych a folklórnych vystúpení. Workshopy sa nesú v duchu aktivít typických pre krajiny, kde sa daný jazyk využíva. Návštevníci majú možnosť počas sobotňajšieho dopoludnia ochutnať aj jedlá typické pre dané krajiny.
Celé podujatie prebieha na školskom dvore, kde je pripravený priestor na všetky spomínané aktivity. Hostia sa môžu zúčastňovať na workshopoch a zároveň sledovať kultúrny program, ktorý prebieha na pódiu. Stáva sa však, že príjemnú atmosféru podujatia zatieni nepriazeň počasia a všetky aktivity musíme presmerovať do budovy školy, čo mierne naruší družnú atmosféru festivalu. Preto sme veľmi radi, že vďaka spoločnosti Expodom.sk, ktorá ponúka rýchlorozkladacie nožnicové stany, budeme môcť aj v prípade nepriaznivého počasia stráviť toto podujatie tak, ako to máme vo zvyku. Sme veľmi vďační a tešíme sa, že budúci ročník School culture festu budeme môcť organizovať pod strechou nového stanu. Tento stan budeme počas roka využívať aj na rôzne akcie na školskom dvore.
Staré príbehy evanjelického cintorína vďaka úspešnému projektu EGJAK-u ožívajú už štvrtý rok....
,,Robím to, čo ma napĺňa, a to ma posúva vpred.“ Zuzana Paňková (19) sa už od šiestich rokov...
Aj tento šk. rok 2024/ 2025 sme pre Vás pripravili širokú ponuku konverzačných kurzov a...
V termíne od 1. do 4. júla 2024 sa opäť uskutočnil Letný tábor Letomáš, ktorý privítal 38 detí na...
Ponuka krúžkov pre žiakov 1.-4. ročníka (.pdf) Ponuka krúžkov pre žiakov PRIMA-KVARTA (.pdf)...
Aj tento šk. rok 2024/2025 sme pre Vás pripravili širokú ponuku konverzačných kurzov a prípravných...
Prihláška na kurzy pre žiaka: JSGTA_prihlaska_student_24_25.docx Prihláška na kurzy pre...
Naša žiačka Zuzka Paňková sa ako najmladšia účastníčka (19 ročná) prebojovala do finále C1 vo...
Na pôde Gymnázia sv. Tomáša Akvinského sa už tradične koncom školského roka koná School Culture...
Zastavte sa na chvíľku uprostred každodenných povinností a starostí a prijmite pozvanie na...
Dávame do pozornosti zážitky z letného tábora LeTomáš, ktorý sa konal v dňoch 4. - 8. 7. 2022. Po...
{pgslideshow id=377|width=640|height=480|delay=3000|image=L} {phocagallery...
Talkshow I. 1. talkshow s absolventmi školy pre žiakov 3. ročníka sa uskutoční 18.2.2021. Tu je...
Vianočný Absolventský Večierok organizujú absolventi v spolupráci s GTA od roku 2016. Súčasná...
Zorka Čonková z kvarty na krajskom kole Chemickej olympiády v kategórii D dňa 18.4.2024 zvíťazila...
Náš žiak - Adam Mišík - získal dňa 19.9.2023 krásne 1. miesto na majstrovstvách sveta v silovom...
Naša žiačka - Zuzka Paňková - si postupom medzi najlepšiu dvanástku zaistila miestenku na...
Blahoželáme našim chlapcom, ktorí ako najlepšie družstvo z Košického kraja zabojujú na celoštátnom...
Pokračovatelia Novembra je súťaž študentských parlamentov stredných škôl, do ktorej sa zapojili aj...
19. októbra 2022 sa konalo v konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade slávnostné...
Reportáž o Klube moderných učiteľov, ktorý sa realizuje na našej škole, nájdete na tomto odkaze:...
Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO zverejnil rebríček škôl za školský rok 2020/2021....
Prostredníctvom hodinového dokumentu rádia Lumen môžete nahliadnuť do života nášho Gymnázia sv....